vajinismus tedavisi ankara ücretleri

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken birleşik sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik önemli cinsel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin yalnız tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanlış bilgiler, fiziki sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini birlikte tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye müşkül olması ile oluşan, ruhsal kökenli bir kez seksüel fonksiyon bozukluğudur. bayan cinsî münasebet sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik taban kaslarını orada eş duvar varmışçasına kasarak ilişkiye mâni olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok saf sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna gösterge ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel bağ sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hatta ayak parmaklarına dek yaygın tek şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel temas ile ilgili yerleşmiş kimi olumsuz düşünceler yüzünden kadın, bağ sırasında eşine izin veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok müşterek ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden vajinismus tedavisi ankara uzaklaşmaya tarik açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok spesiyal tek yazıda olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin çocuk konusunda tahakküm yapmaları nedeniyle bir jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde eşeysel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu uğruna müteaddit müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gündüz geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir bir dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU tesirli OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve seyrek okunuşu fiziksel geçmek gibi ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret sık görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bikir zarının kutsal olması okunuşu çocukluk çağından itibaren erdenlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe dolayısıyla vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir kez tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı eşeysel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, fazla aşkın acı çekeceği, çok gereğinden nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler kendince olduğu, seksüel zevk duymanın ayıp, yasak, vebal olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini ispatlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zoraki evlendirilme, bağ ve evlilik problemleri, eşe için duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus başta geçmek amacıyla müteaddit ruhsal sorunlara niçin olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *